BUX 139933.86 0,22 %
OTP 45990 0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A TwoOne veheti meg a szlovák repülőtereket

2006. február 1. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az osztrák–szlovák TwoOne konzorciumé lehet a pozsonyi és a kassai repülőtér 66-66 százaléka – döntött tegnap a szlovák kormány. A Flughafen Wien, a Raiffeisen Zentralbank és a Penta szlovák pénzügyi csoport alkotta konzorcium együttesen 11,42 milliárd koronás (77 milliárd forint) vételárat fizet, emellett 8,2 milliárddal megemeli a két repülőteret kezelő vállalat alaptőkéjét és öt év leforgása alatt együttesen 9,75 milliárd koronás ráfordítással korszerűsíti a két légikikötőt (ebből a pozsonyira 9,37 milliárd korona esik). A privatizációs szerződést február 28-áig írják alá, de ezzel még nem kerül pont az ügy végére, a szlovák gazdasági versenyhivatal ugyanis augusztus 15-éig még megvétózhatja tranzakciót. Ha a hivatal addig nem hoz jóváhagyó döntést, akkor Pavol Prokopovic közlekedési miniszternek legkésőbb szeptember 1-jéig új ajánlatot kell a kormány elé terjesztenie, amelyben a versenyben a második helyre szorult spanyol–brit–szlovák Abertis konzorciumot kell javasolnia győztesnek. Herbert Kaufmann, a bécsi repülőtér igazgatója szerint a bécsi és a pozsonyi repülőtér 2015-ben együttesen 30 millió utas fogadására lesz képes, ebből Pozsonyra akár 7 millió is juthat. Ennek érdekében jelentős bővítésre van szükség, ezért még 2006-ban hozzálátnak a meglévő terminál bővítésének. A pozsonyi repülőtér tavaly 1,32 millió utast fogadott, a kassai pedig 269 ezret.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet