BUX 138569.69 -0,66 %
OTP 44640 -0,62 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

OPEC: nem csökken a kitermelés

A magas olajár ellenére sem valószínű, hogy az OPEC csökkenti a kitermelést.

2006. január 19. csütörtök, 10:30

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Jelenleg minden a legnagyobb rendben van - nyilatkozta a Reutersnek egy magát megnevezni nem kívánó OPEC-küldött -, így a szervezet januári közgyűléséne nem lesz döntés a kitermelés csökkentéséről. Szaud-Arábia mellett több más tagország is jelezte: amennyiben szükséges, készen áll a kitermelés fokozására is. Az OPEC legközelebbi tanácskozása január 31-én kezdődik Bécsben.
Az olaj ára, amely az utóbbi napokban főként az Iránnal kapcsolatos feszültség és a nigériai olajmezők elleni támadások miatt újra fölfelé indult, a csütörtöki elektronikus kereskedésben 7 centtel, 65,80 dollárra emelkedett.

Csaba Ferenc
Csaba Ferenc

Ez is érdekelhet