Csehország külkereskedelmi mérlege novemberben 1,78 milliárd koronás (61,5 millió euró) többletet mutatott – jelentette tegnap a prágai statisztikai hivatal. Az adat elmarad ugyan a Reuters 3,25 milliárd koronás elemzői konszenzusától, de így is jóval meghaladja az egy évvel korábbi, mindössze 270 millió koronás többletet. A mérleg többlete a múlt év első 11 hónapjában az előző év hasonló időszakához képest háromszorosára, 45,78 milliárd koronára nőtt. Az export novemberben – főként az autóknak és az elektronikai cikkeknek köszönhetően – 7,8 százalékkal, az import pedig 7 százalékkal nőtt éves összevetésben.
