Ha a Smer a szeptemberi szlovák parlamenti választásokat követően kormánytényezővé válik, akkor „halaszthatatlanul és kompromisszum nélkül”, minden legális eszközt igénybe véve visszaállamosítja a pozsonyi és a kassai repülőteret – nyilatkozta tegnap Robert Fico, a legerősebb ellenzéki párt elnöke.
A legalább 30 százalékos támogatottságot élvező és a választások esélyesének számító Smer elvileg nem ellenzi az ország két legfontosabb légikikötőjének 66-66 százalékos magánosítását, ám az nem történhet meg a jelenlegi feltételek mellett. „A hatalmas potenciális fejlődés előtt álló pozsonyi repülőtér, amely rivalizálhatna a bécsivel, a magánosítását követően Bécs városa és Alsó-Ausztria kormánya kezében másodosztályú vidéki reptérré degradálódik” – mondta Fico. Fico ezzel arra célzott, hogy a privatizációs tanácsadó a TwoOne konzorciumot ajánlotta győztesként, amelynek tagja a Flughafen Wien is. A Dzurinda-kormány várhatóan január derekáig meghozhatja az ügyben a végső döntést. Robert Fico tehát még azelőtt fenyegette meg a potenciális reptértulajdonost, hogy annak ismertté vált volna a kiléte. A privatizációt levezénylő közlekedési és távközlési minisztérium csodálkozik a Smer hozzáállásán, hiszen a privatizációs bizottságnak a Smer egyik képviselője is tagja volt, igaz, menet közben kilépett.
