BUX 139722.19 0,63 %
OTP 45900 1,32 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Meddig emel a Fed?

Elemzők a legutóbbi jegyzőkönyvből próbálják kiolvasni a Fed kamatemeléseinek pályáját.

2006. január 4. szerda, 11:42

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A rejtélyes megnyilatkozásiról is híres leköszönő Fed-elnök, Alan Greenspan újabb fejtörőt adott fel a befektetőknek és az elemzőknek, amikor a legutóbbi kamatdöntő ülés jegyzőkönyvében úgy fogalmazott, hogy a várható kamatemelések száma „feltehetően nem lesz nagy”. Ez egyes elemzők szerint azt jelenti, hogy egy további szigorítás várható, s a Fed megáll 4,5 százaléknál, mások viszont júniusig még három emelésre számítanak, s van aki márciusban 4,75, később pedig 5,5 százalékos kamatszintre számít. A Fed szembekerül ugyanis a növekedés által túlfűtött inflációs várakozásokkal. Greenspan - aki január 31-én lelép a színről - azt sugallja, hogy a Fed közel került a kamatemelési ciklus lezárásához, miután a Fed a múlt hónapban 4,25 százalékra emelte irányadó kamatát, ami az elmúlt 4 és fél év során a legmagasabb szint a 2004 júniusi egy százalék után és Greenspan 1987 óta tartó elnökségének leghosszabb emelési periódusa. Mindenesetre a legutóbbi nyíltpiaci bizottsági ülés óta megjelent makrogazdasági adatok egyike sem indokolná a Fed restrikció irányába lépését.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet