BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Növekszik a cseh küladósság (KIMARADT!!)

2005. december 30. péntek, 16:07

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Sidó Zoltán, Pozsony
Csehország külföldi adóssága 2005 harmadik negyedévében 43 milliárd koronával, 1116 milliárd koronára (38,5 milliárd euró) nőtt, ami a GDP 38,7 százalékának felel meg – jelentette pénteken a cseh jegybank. Utoljára 1999 végén volt ilyen magas arányú a GDP-hez viszonyított adósságállomány – mondta David Marek, a Patria Finance elemzője. Az adósságállomány 59 százaléka a vállalati szektort terheli. A kedvezőtlen trendet ugyanakkor kompenzálja az erőteljes külföldi működőtőke-beáramlás – mutat rá a jelentés. Ezzel párhuzamosan az elmúlt egy évben több mint 100 milliárd koronával nőtt a háztartások eladósodottsága, és elérte a 402 milliárd koronát. Ha nem csak a bankokkal szemben fennálló tartozásokat vesszük figyelembe, akkor 470 milliárd a tartozás.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet