BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megcsappant a Szlovákiába irányuló külföldi tőke

2005. december 22. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az év első kilenc hónapjában 140 millió euró értékben érkezett Szlovákiába külföldi működőtőke, ennek zöme az elektrotechnikai, a gép- és autóiparba áramlik. A beruházások 3900–5300 új munkahelyet teremtenek. Az összegben nem szerepel a PSA Peugeot-Citroën december eleji bejelentése, amely szerint a Nagyszombatban épülő autógyáruk kapacitását 357 millió eurós ráfordítással további 50 százalékkal bővítik. A döntően a nyitrai és a trencséni megyébe irányuló (Pozsony hosszú idő után nincs az élen), 2005 első kilenc hónapjában bejelentett tőke főleg Olaszországból, Spanyolországból, Dél-Koreából, Franciaországból, Németországból és Dániából érkezik, Magyarország tehát idén nincs a legaktívabb beruházók között. A TASR hírügynökség megjegyzi: Szlovákia lényegesen több külföldi működőtőkét vonzott volna, ha az 500 millió euróval kopogtató dél-koreai Hankook Tire nem fordul el az országtól (Dunaújvárost választotta), továbbá ha a 100 millió euróval érkező német MAN teherautó-gyártó a kelet-szlovákiai Kenyhecet (Kechnec) választja Krakkó helyett.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet