BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Arab pénz a Sonyban?

Alwaleed szaúdi herceg állítólag invesztálni akar a világ második legnagyobb szórakoztató elektronikai cégébe, a Sonyba.

2005. december 22. csütörtök, 09:04

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Sony papírjai robusztus, 7,5 százalékos emelkedést mutattak a Nihon Kezai értesülései nyomán, amely szerint a világ ötödik leggazdagabb embere, Alwaleed bin Talal szaúdi herceg bevásárolná magát a társaságba.
A hírt a Sony részéről nem cáfolták, sőt, Howard Stringer vezérigazgató szerint az ügylet jelentősen hozzájárulhat a társaság felemelkedéséhez. Ez jól is jönne, mivel a Sony 11 éve először vár egész évre veszteséget, miután az mp3-lejátszók és a síkképernyős tévék piacán jelentős veszteségeket szenvedett el. A társaság papírjának jegyzése a rekordot jelentő, 2000. márciusi 16 300 jenes jegyzésből azóta 72 százalékot veszített.
A leendő befektető nem ismeretlen az üzleti világban: vagyonát 15 év alatt 1,4 milliárd dollárról több mint 20 milliárdra hizlalta különféle befektetések - például Citicorp- vagy Apple-ügyletek - révén.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet