BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jövőre drágul a sztrádamatrica Szlovákiában

2005. december 21. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Szlovákiában 2006-tól a 3,5 tonna feletti járművek matricája, amely az autópályákra, a műutakra és az első osztályú utakra vonatkozik, átlagosan 20 százalékkal drágul – döntött tegnap a Dzurinda-kabinet. Ennek értelmében 2006. január 1-től a 3,5 tonna és 12 tonna közötti járművek éves sztrádadíja 9000 korona, a havi matrica 2400, a heti 1000, a napi pedig 250 korona lesz. A 12 tonna feletti járművek esetében a napi matrica 310, a heti 1700, a havi 3600, az éves pedig 17 850 koronába kerül. A 3,5 tonnáig terjedő kategóriában, azaz a gépkocsik esetében az ár nem változik, az éves matrica ára 1100, a havié 300, a hetié pedig 150 korona. Az új matricákat 2005. december 28-tól forgalmazzák. Szlovákia egyébként 2007-től tervezi bevezetni az elektronikus úthasználati díjat.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet