A Dzurinda-kabinet a napokban tárgyalja meg a sztrádamatricák 2006-ra vonatkozó árát, ám a SITA szlovák hírügynökség a közlekedési és távközlési tárca javaslatát megszerezve már jelezte: januártól nem drágulnak az autópálya-matricák a személygépkocsik számára, azonban a tehergépkocsik tulajdonosai újra többet fizetnek. Ha a javaslatot a kormány is jóváhagyja, akkor 2006-tól a 3,5 tonnánál könnyebb autók tulajdonosai 1100 koronát fizetnek majd az éves, 300 koronát a havi, 150 koronát pedig a heti matricáért. A 3,5 tonnánál nehezebb járművek esetében átlagosan 20 százalékkal drágulnak a matricák. Konkrétan, a 3,5 tonnánál nehezebb, ám 12 tonnánál könnyebb gépkocsik számára januártól várhatóan 9 ezer koronába kerül az éves, 2400 koronába a havi, 1000 koronába a heti és 250 koronába az egynapos matrica. A 12 tonnánál nehezebb tehergépkocsik esetében az éves matrica 17 850, a havi 3600, a heti 1700, a napi pedig 800 koronába fog kerülni. A távhőszolgáltatás januártól átlagosan 17 százalékkal drágul a háztartások számára – közölte a kormánytól független árszabályozási hivatal (ÚRSO) hőszolgáltatási osztályának vezetője. A fűtés drágulása kizárólag a gázárak növelésének a számlájára írható.
