A francia PSA Peugeot Citroën autógyár az eredetileg tervezettnél 357 millió euróval többet fektet be Nagyszombatban épülő üzemébe, így 2009-től 300 ezer helyett 450 ezer gépkocsi gyártásával számol. Mindez közvetlenül 1800 fővel növeli az alkalmazottak számát. A cég eredetileg 700 millió eurós beruházással és 3500 fős létszámmal számolt. A PSA cserében további 53,6 millió eurónyi állami támogatást igényel, ami belefér az EU normáiba, a szlovák kormány által elfogadott új beruházástámogatási koncepció szerint azonban túl soknak számít, mivel Nagyszombat a legfejlettebb, így a támogatásra legkevésbé rászoruló országrészben található. Jirko Malchárek szlovák gazdasági miniszter szerint ennek ellenére kifizethetik az összeget, mivel az állami támogatás minden egyes új munkahely után így is csupán 580 ezer korona lesz. A Szlovákiában 2006-tól már üzemelő PSA
Peugeot Citroën a bővítést azzal magyarázta, hogy egy új modell sorozatgyártásába kezd, amely 2010-től jelenik meg a kínálatában. Ha a 450 ezres sorozatszám realitássá válik, akkor a cég Szlovákia legnagyobb autógyártójává lép elő, mivel a pozsonyi Volkswagen és a zsolnai Hyundai/Kia évi 300-300 ezer gépkocsival számol.
Jiri Paroubek cseh miniszterelnök tegnap közölte, hogy készek akár az érintett telkek kisajátításával megteremteni a feltételeket a Hyundai egymilliárd euró összegű csehországi beruházásához. A kormányfő igen derűlátóan nyilatkozott, miután szerdán tárgyalt a dél-koreai cég vezetőivel. A Hyundai már korábban közölte, hogy valószínűleg Csehországot választja a 2008-tól évi 300 ezer gépkocsit gyártó és közvetlenül és közvetve 12 ezer új munkahelyet teremtő termelőüzem színhelyéül. A lehetséges célpontok között eredetileg Csehország mellett Lengyelország és Szlovákia is szóba jött.
