BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elszaladt a folyó hiány a cseheknél

A vártnál lényegesen nagyobb deficitről számolt be a cseh központi bank.

2005. november 15. kedd, 12:20

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Osztalékfizetések és a visszaforgatott profit hajtották a vártnál lényegesen nagyobbra a cseh folyó fizetési mérleg szeptemberi hiányát, ami 9,42 milliárd koronát tett ki - tette közzé a cseh központi bank. Augusztusban 8,99 milliárd euró volt a hiány. Az árusoron szeptemberben többlet alakult ki, de a jövedelmek sor 15,52 milliárd korona hiányt mutatott a külföldi tulajdonú cégek profitrepatriálásai nyomán.
A pénzügyi mérleg - ami magában foglalja a közvetlen és a portfólió befektetéseket is - 9,53 milliárdos többletet mutat, amit főként az FDI 37,57 milliárd koronás mértéke támogatott. Ekkor könyvelték el ugyanis a Cesky Telekom-Telefónica ügyletet, aminek keretében a spanyol társaság 27,03 milliárd koronát csenget a cseh távközlési cégért.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet