Brüsszel valószínűleg elhalasztja az eljárás megindítását Németország ellen, amelynek GDP-arányos államháztartási hiánya idén már a negyedik egymást követő évben fogja túllépni az eurózónában megengedett 3 százalékot. A német Focus magazin Joaquin Almuniához, a brüsszeli bizottság pénzügyi biztosához közel álló forrásból úgy értesült: a novemberben esedékes lépést jövőre halasztják, hogy elősegítsék a szeptemberi választások utáni német kormány megalakulását, amelyről ma kezdődnek a tárgyalások a CDU és az SPD között. Peer Steinbrück, a kormány kijelölt pénzügyminisztere pénteken közölte, hogy 2007-ben már tartani tudják a 3 százalékot, amihez a következő két évben a GDP-arányos hiány 0,5-0,5 százalékos mérséklésére lesz szükség. A miniszter pártja, az SPD szerint ehhez a szövetségi kiadásokat 14,5 milliárd euróval kellene visszafogni – derül ki egy a Reuters által megszerzett pártdokumentumból. Steinbrück a Bild am Sonntagnak adott interjújában kijelentette: a büdzsé konszolidációja azt is jelenti, hogy vége az adócsökkentések korszakának.
