A CNN beszámolója szerint ez a második lenagyobb, az amerikai trösztellenes hatóság által kiszabott bírság az USA-ban, ahol az érintett chippiac éves forgalmát 7,7 milliárd dollárra becsülik. A Samsung amerikai érdekeltsége ellen még 2002-ben indult vizsgálat és a cég 100 millió dollárt különített el a várható büntetésre - utóbb már látszik, hogy keveset.
A chippiacon nem példa nélküliek a megabírságok: a Samsung egyik legnagyobb versenytársát, a szöuli központú Hynixet hasonló vádak miatt 185 millió dollárra büntették idén, a német Infineon pedig szintén ugyanilyen okokból 165 millió dollárral lett könnyebb tavaly szeptemberben. A közvetve megkárosított fogyasztók mellett fenti cégek jelentős károkat okoztak a chipjeiket használó Dellnek, Compaqnak, Hewlett-Packardnak és az Apple-nek - mutat rá a CNN.
