BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megabírság a Samsungnak

A világ legnagyobb memóriachip-gyártója, a Samsung elismerte, hogy mesterségesen tartotta fixen a félvezetők árait - ezért 300 millió dolláros büntetést szabtak ki rá az Egyesült Államokban.

2005. október 14. péntek, 11:27

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A CNN beszámolója szerint ez a második lenagyobb, az amerikai trösztellenes hatóság által kiszabott bírság az USA-ban, ahol az érintett chippiac éves forgalmát 7,7 milliárd dollárra becsülik. A Samsung amerikai érdekeltsége ellen még 2002-ben indult vizsgálat és a cég 100 millió dollárt különített el a várható büntetésre - utóbb már látszik, hogy keveset.

A chippiacon nem példa nélküliek a megabírságok: a Samsung egyik legnagyobb versenytársát, a szöuli központú Hynixet hasonló vádak miatt 185 millió dollárra büntették idén, a német Infineon pedig szintén ugyanilyen okokból 165 millió dollárral lett könnyebb tavaly szeptemberben. A közvetve megkárosított fogyasztók mellett fenti cégek jelentős károkat okoztak a chipjeiket használó Dellnek, Compaqnak, Hewlett-Packardnak és az Apple-nek - mutat rá a CNN.

Rozgonyi György
Rozgonyi György

Ez is érdekelhet