Az amerikai nyersolaj hordónkénti ára 20 centes erősödéssel 62,00 dollárra emelkedett, miután hétfőn még 10 hetes mélypontján, 60,35 dolláron állt. Az ár most azután erősödött némileg, hogy bár múlt héten 5 dollárral mérséklődött, a befektetők elérkezettnek látták az időt a vásárlásra a kínálattal kapcsolatos félelmek miatt, a közelgő téli időszak miatt ugyanis megcsappanhatnak az amerikai készletek. A kereskedők azt is szemmel tartják, hogy a hurrikánok által megsérült finomító kapacitás milyen hamar áll helyre, illetve hogyan alakul a sztrájk kimenetele a francia olajipari üzemekben.
