BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szerény olajár-emelkedés

Feljebb kúsztak az olajárak kedden, miután az amerikai készletekkel kapcsolatos aggodalmak erősebbnek bizonyultak a csökkenő keresletre számító feltételezéseknél - írja a Reuters.

2005. október 11. kedd, 08:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az amerikai nyersolaj hordónkénti ára 20 centes erősödéssel 62,00 dollárra emelkedett, miután hétfőn még 10 hetes mélypontján, 60,35 dolláron állt. Az ár most azután erősödött némileg, hogy bár múlt héten 5 dollárral mérséklődött, a befektetők elérkezettnek látták az időt a vásárlásra a kínálattal kapcsolatos félelmek miatt, a közelgő téli időszak miatt ugyanis megcsappanhatnak az amerikai készletek. A kereskedők azt is szemmel tartják, hogy a hurrikánok által megsérült finomító kapacitás milyen hamar áll helyre, illetve hogyan alakul a sztrájk kimenetele a francia olajipari üzemekben.

Rozgonyi György
Rozgonyi György

Ez is érdekelhet