BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csoda történt! Takarékoskodnak az amerikaiak

Az Egyesült Államok megpróbálja rávenni polgárait, hogy takarékoskodjanak az energiával - cikkezik a Figaro internetes kiadása. Múlt héten George Bush arra kérte az állami adminisztrációban dolgozó polgártársait, csökkentsék a kiadásokat. A Fehér Házban például távozáskor kötelező lekapcsolni a számítógépet valamint a nyomtatót. Akik vállalják, hogy autó nékül érkeznek, ingyenes metróbérletet kapnak. Úgy tűnik az amerikaiak nem várták meg az elnököt a jótanáccsal: miután egy év alatt 47 százalékkal nőtt az üzemanyag ára, a nagyfogyasztású SUV terepjárók értékesítése 43 százalékkal visszaesett, és háromból kettő amerikai saját bevallása alapján már csökkentette autóhasználatát egyébként is.

2005. október 11. kedd, 12:28

Rozgonyi György
Rozgonyi György

Ez is érdekelhet