A Gartner piackutató cég szerint 2009-re az eladott mobiltelefonok száma eléri az évi egymilliárdot. A telefonok átlagára ez idő alatt várhatóan a tavalyi 174 dollárról 161 dollárra csökken, mindenekelőtt annak köszönhetően, hogy a leggyorsabban bővülő indiai és kínai piacon elsősorban az olcsóbb, már 20 dollár körüli áron megvehető készülékekre lesz kereslet.
Az olcsó, alapszolgáltatást nyújtó készülékek mellett a piacon jelen vannak a luxuskategóriájú, akár státusszimbólumnak tekinthető telefonok is. Ezek közül a csúcsot a Vertu telefonjai jelentik. A Nokia tulajdonában álló cég többek között platinából és aranyból is készít luxustelefonokat, amelyekért a büszke tulajdonosok – filmsztárok, oligarchák, üzletemberek – akár 30 ezer dollárt is kifizetnek. A Porsche Michelin Szuperkupában saját csapattal jelen lévő cég legújabb modellje a Vertu Ascent Motorsport, amelynek burkolata a Forma–1-ben is használt szénszálas műanyagból, valamint különleges minőségű, a benzinnel szemben is ellenálló bőrből készül. A 4595 eurós készülékből a cég 997 – természetesen számozott – darabot készített.
A leggazdagabbakat célozza meg a Samsung egyik új készüléke is, amelyet a különleges formatervezésű televízióiról, illetve hifiberendezéseiről ismert dán Bang & Olufsen elektronikai céggel közösen fejlesztett ki. A Bang & Olufsen európai üzleteiben 1000 euróért megvásárolható fekete, lekerekített vonalú készülék tervezői azt kívánják demonstrálni, hogy a 12–18 hónaponként forradalmi változásokat megélő mobilpiacon is lehet valóban maradandót alkotni.
