BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Eurómilliárdok kellenek ivóvíztisztításra Romániában

Romániának mintegy 14 milliárd eurót kell költenie a szennyvíz és az ivóvíz kezelésévek kapcsolatos európai uniós követelmények teljesítésére, a beruházások határideje 2018. - tudósít az eurohirek.hu.

2005. október 3. hétfő, 11:55

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A romániai falvak többségében az iskolák azért nem rendelkeznek egészségügyi működési engedéllyel, mert az épületben nincs ivóvíz, vagy annak minősége nem megfelelő. A falvakban sok helyen a szennyvíz elvezetése egyáltalán nem megoldott, az esetek túlnyomó többségében az elhasznált vizet az utcára, kertbe, patakba ürítik. Mindezen tényezők miatt a jövő évtől kezdődően hatalmas befektetésekre lesz szükség az ivóvíz minőségének javításához, az Európai Bizottság 2000-ben kiadott, ezzel kapcsolatos keretrendelete alapján. A követelmények teljesítéséhez szükséges pénz 40 százalékához ISPA- és SAPARD-programokból, továbbá a kohéziós alapokból jut hozzá az ország. A további befektetéseket állami és helyi költségvetésből, illetve magáncégek és az állami intézmények közötti társulás révén biztosítják.

Rozgonyi György
Rozgonyi György

Ez is érdekelhet