BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

25 év fegyház a Tyco vezérnek

Az USA-ban már megszokott vállalati botrányok után most egy újabb vezérnek nem kell egy ideig azon törnie a fejét, hova menjen nyaralni. A Tyco nevű amerikai konszern egykori első embere, Dennis Kozlowski 25 év börtönt kapott - írja a Frankfurter Allgemeine Zeitung.

2005. szeptember 20. kedd, 11:45

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A büntetést, amiből legkorábban 8 év múlva szabadulhatnak, igazi nehézfiúk között, szigorított fegyházban kell letölteniük. Bár Kozlowski és Swartz nevű társa végig tagadták bűnösségüket, emellett 134,3 millió dollárnyi (28,6 milliárd forint) kárt is meg kell téríteniük. A vád szerint ugyanis mintegy 150 millió dollár értékben bocsátottak ki értékpapírokat, amelyeknek aztán kozmetikázott jelentésekkel feltornázták az árát, 400 millió dollárral becsapva befektetőiket. Tavaly már megpróbálták egyszer bíróság elé állítani a párost, ám az akkori vádemelés meghiúsult, mivel a nevét nyilvánosan vállaló feljelentőt megfenyegették, aki így "rájött, hogy tévedett". Az idei év egyébként Bernard Ebbers egykori Worldcom vezérnek is emlékezetes lesz, ő szintén 25 évet kapott mérleghamisításért. Júniustól sikkasztásért 15, illetve 20 évig meditálhat az Adelphia kábelcég elnöke, John Rigas és a cégbeli társa, fia is.

Rozgonyi György
Rozgonyi György

Ez is érdekelhet