BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Magyarország: se nem jó, se nem rossz (javított)

A Tárki kutatása szerint hazájuk jelenlegi gazdasági helyzetét illetően a szlovákok, és a lengyelek a leginkább pesszimisták a visegrádi országok közül, míg a jövőbeli kilátásokat tekintve a szlovákok mellett a magyarok mutatkoztak leginkább borúlátónak.

2005. szeptember 7. szerda, 13:14

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A visegrádi országok lakosai közül egyértelműen a csehek értékelik legkedvezőbben országuk helyzetét és kilátásaikat - áll a Tárki jelentésében. Míg a szlovákok 57 és a lengyelek 58 százaléka értékelte rossznak vagy nagyon rossznak hazája gazdasági helyzetét, a magyarok éppen fele és a lengyelek mindössze 42 százaléka vélekedett így. Csehországban és Magyarországon egyaránt az a vélemény van túlsúlyban, miszerint a gazdasági helyzet "se nem jó se nem rossz".

A gazdasági kilátásokat tekintve pozitívabb a kép a visegrádi országokban: az a realista nézőpont van túlsúlyban, miszerint romlástól nem kell tartani, de javulás sem várható a következő évben. A jövőt illetően is a csehek a legoptimistábbak, és a szlovákok mellett a magyarok a leginkább pesszimisták: míg minden negyedik cseh megkérdezett szerint többé-kevésbé javulni fog hazája gazdasági helyzete egy éven belül, és 23 százalék gondolja ennek ellenkezőjét, addig a magyarok és a szlovákok körében 23 illetve 22 százalék a javulásban bizakodók aránya, és 25 illetve 26 százalék a romlástól tartóké.

Egerszalóki Tímea
Egerszalóki Tímea

Ez is érdekelhet