BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Erőszakos kitelepítés New Orleansban - kolera a vízben

Bush elnök ma további 30-50 milliárd dolláros segélyt kér a kongresszustól. Megkezdődött New Orleans erőszakos kiürítése. Eddig 5 ember halt meg a kolerával fertőzött víz miatt.

2005. szeptember 7. szerda, 10:08

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

New Orleans polgármesterének utasítása alapján erőszakosan távolítják el azokat a lakosokat, akik önszántukból nem hagyják el az elöntött várost. A rendfenntartó alakulatok tagjai sorra járják a házakat, hogy figyelmeztessék a lakosokat: veszélyes maradniuk, és ha megteszik, a katonaság erővel távolíja el őket. A hatóságok szerint még mindig ezrek vannak New Orleansban.

A város hatvan százaléka még mindig a baktériumokkal, szerves hulladékkal, olajokkal, gázokkal és vegyi anyagokkal fertőzött víz alatt van. Környezetvédelmi szakértők szerint újabb környezeti katasztrófával kell szembenézni, ha a fertőtlenítés nélkül pumpálják vissza a vizet a Mississippibe és a Pontchartrain-tóba.

A kongresszus eddig 10,5 milliárd dollárnyi gyorssegélyt szavazott meg a katasztrófa áldozatainak megsegítésére és az elhárítási munkálatokra, Bush ma várhatóan újabb 30-50 milliárd dollárt kér - írta a CNN. A szövetségi kormány hurrikánnal kapcsolatos költségei előreláthatólag akár 150 milliárd dollárra rúghatnak. Sokan megkésettnek és hanyagnak érzik az amerikai kormány természeti katasztrófával kapcsolatos intézkedéseit, ezért később független bizottságot állítanak majd fel az ügy kivizsgálására.

Egerszalóki Tímea
Egerszalóki Tímea

Ez is érdekelhet