New Orleans polgármesterének utasítása alapján erőszakosan távolítják el azokat a lakosokat, akik önszántukból nem hagyják el az elöntött várost. A rendfenntartó alakulatok tagjai sorra járják a házakat, hogy figyelmeztessék a lakosokat: veszélyes maradniuk, és ha megteszik, a katonaság erővel távolíja el őket. A hatóságok szerint még mindig ezrek vannak New Orleansban.
A város hatvan százaléka még mindig a baktériumokkal, szerves hulladékkal, olajokkal, gázokkal és vegyi anyagokkal fertőzött víz alatt van. Környezetvédelmi szakértők szerint újabb környezeti katasztrófával kell szembenézni, ha a fertőtlenítés nélkül pumpálják vissza a vizet a Mississippibe és a Pontchartrain-tóba.
A kongresszus eddig 10,5 milliárd dollárnyi gyorssegélyt szavazott meg a katasztrófa áldozatainak megsegítésére és az elhárítási munkálatokra, Bush ma várhatóan újabb 30-50 milliárd dollárt kér - írta a CNN. A szövetségi kormány hurrikánnal kapcsolatos költségei előreláthatólag akár 150 milliárd dollárra rúghatnak. Sokan megkésettnek és hanyagnak érzik az amerikai kormány természeti katasztrófával kapcsolatos intézkedéseit, ezért később független bizottságot állítanak majd fel az ügy kivizsgálására.
