BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nincs új a nap alatt… vagy mégis?

2005. szeptember 5. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egyfelől drága parkolással akarja nehezíteni a belvárosban autózók életét a belga főváros, másrészt viszont ugyancsak a pénztárcán keresztül, de némileg konstruktívabban igyekszik a napi pendlizőket az alternatív tömegközlekedés felé terelni. Flandriában például az egész család három éven át ingyen bérletet kap, ha megválik kocsijától. Az első adatok pozitívak a két esztendeje elindított kampányról: több mint tízezren szolgáltatták be rendszámtáblájukat. Néhány hete fut a kísérleti projekt, de ha beválik, akkor általánossá válik, hogy a vonatbérlet bemutatása ingyen parkolásra jogosít a pályaudvaroknál. Nem vált viszont népszerűvé az Egyesült Államokból importált közös autózás, ami egyébként a szomszédos Hollandiában sem talált követésre. Pedig a közismerten spórolós hollandokat még az is csábíthatta volna, hogy a háromsávos sztrádán a reggeli és a délutáni csúcsforgalomban egy sávot azoknak a kocsiknak tartottak fenn, amelyekben legalább hárman utaznak. A Rotterdam–Hága–Amszterdam háromszögben viszont rövidesen drasztikusan megdrágul a közlekedés, mert a tervek szerint chippel látják el a járműveket, amelyek automatikusan regisztrálják a térségben megtett távolságot, és eszerint kell majd magas útadót fizetni. A rendszer rugalmas lesz, tehát más tarifát számol fel az éjszakai, kihalt sztrádán, mint a csúcs idején.

Gordon Tamás
Gordon Tamás

Ez is érdekelhet