Az amerikai népszámláló iroda adatai szerint tavaly 1,1 millió fővel nőtt a szegénységi küszöb alatt élők száma, így összesen 37 millió ember élt szegénységben - tudósít a BBC. Az iroda adatai szerint az elmúlt évben egyedül a nem-spanyol ajkú fehérek etnikai csoportjában nőtt a szegénység, míg az ázsiaiak esetében csökkent. A feketék és a spanyolok helyzete változatlan maradt.
