BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nőtt a nyomor az USA-ban

Az erőteljes gazdasági növekedés ellenére emelkedett az Egyesült Államokban a szegények száma.

2005. augusztus 31. szerda, 10:40

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az amerikai népszámláló iroda adatai szerint tavaly 1,1 millió fővel nőtt a szegénységi küszöb alatt élők száma, így összesen 37 millió ember élt szegénységben - tudósít a BBC. Az iroda adatai szerint az elmúlt évben egyedül a nem-spanyol ajkú fehérek etnikai csoportjában nőtt a szegénység, míg az ázsiaiak esetében csökkent. A feketék és a spanyolok helyzete változatlan maradt.

Egerszalóki Tímea
Egerszalóki Tímea

Ez is érdekelhet