BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Holnap landolhat a Discovery

A bizonytalan időjárási viszonyok miatt a NASA egy nappal elhalasztotta a Discovery leszállását. Az űrrepülő a tervek szerint reggel 5 óra után pár perccel landol Floridában.

2005. augusztus 8. hétfő, 11:36

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Eredetileg ma hajnalban szállt volna le az űrsikló, ám a kedvezőtlen időjárás miatt először 4:47 percről 6:22 percre módosította a landolás időpontját.

A start során megsérült űrrepülőgépen sikeres javításokat hajtottak végre az asztronauták. A NASA vezetésének múlt heti döntése értelmében nincs szükség a korábban felmerült negyedik űrsétára: a Discovery a visszatéréshez megfelelő állapotban van. A jelenlegi repülés során a Discovery 10,4 kg nitrogént, 772 kg friss vizet és közel 2000 kg-nyi különböző műszaki felszerelést szállított a Nemzetközi Űrállomásra. Ugyanakkor a visszatérő űrrepülőgép 6300 kg szükségtelen anyagot le is hoz az ISS-ről - írta az Origo.

Közben a Discovery fő hajtóanyag-tartályán a start előtt végrehajtott műveleteket rekonstruálják, hogy kiderítsék, mi okozta a habszivacs szigetelés leválását. A hiba azonosításával és kijavításával sietni kell, a következő indítási ablak a Nemzetközi Űrállomás eléréséhez szeptember 22. és 25. között lesz.

Egerszalóki Tímea
Egerszalóki Tímea

Ez is érdekelhet