BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megismétlődnek a Magyar Hírlappal történtek?

Bukarestben az a hír terjeng, hogy a Ringier elégedetlen az Evenimentul Zileivel és előfordulhat, hogy a svájci lapkiadó magyarországi leányvállalatának ügyvezető igazgatója, Papp Béla (a Magyar Hírlaphoz hasonlóan) a népszerű romániai napilapnál is rendet tesz.

2005. augusztus 3. szerda, 11:24

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Több mint egymillió eurót fordított a Ringier a lap megújítására, ennek ellenére 86 ezerről 74 ezerre esett vissza a példányszám. Nemrégiben lemondott Cosmina Noaghea a lap ügyvezető igazgatója, bukaresti sajtókörökben terjengő hírek szerint azonban nem közös megegyezés alapján távozott: Thomas Landolt, a Ringier Romania vezérigazgatója menesztette - tudósít a Magyar Hírlap. Úgy tudják, Landolt helyzete sem túl rózsás: tavaly a lap munkatársaival került konfliktusba bulvárosítási törekvései miatt, ráadásul ő nevezte ki a tapasztalattal nem rendelkező Noagheát is.
Egyelőre nem tudni, elmegy -e Papp Béla Bukarestbe; a Magyar Hírlapnak adott nyilatkozata szerint elképzelhető, hogy ad majd tanácsot az Evenimentul Zileinél kialakult helyzetre, de inkább Magyarországról tenné. A legfrissebb hírek szerint a Ringier megvásárolná a napokban megszűnt romániai magyar nyelvű országos napilapot, a Romániai Magyar Szót. A Magyar Hírlap közlése szerint az ügyletben állítólag a Népszabadság is szerepet kapna - az utóbbi egyelőre csak a lap megszűnéséről tudósított. A Ringier nem tagadja, hogy keresi a piaci jelenlét növelésének lehetőségét, a Népszabadság beruházásairól azonban nem tud.

Egerszalóki Tímea
Egerszalóki Tímea

Ez is érdekelhet