Több mint egymillió eurót fordított a Ringier a lap megújítására, ennek ellenére 86 ezerről 74 ezerre esett vissza a példányszám. Nemrégiben lemondott Cosmina Noaghea a lap ügyvezető igazgatója, bukaresti sajtókörökben terjengő hírek szerint azonban nem közös megegyezés alapján távozott: Thomas Landolt, a Ringier Romania vezérigazgatója menesztette - tudósít a Magyar Hírlap. Úgy tudják, Landolt helyzete sem túl rózsás: tavaly a lap munkatársaival került konfliktusba bulvárosítási törekvései miatt, ráadásul ő nevezte ki a tapasztalattal nem rendelkező Noagheát is.
Egyelőre nem tudni, elmegy -e Papp Béla Bukarestbe; a Magyar Hírlapnak adott nyilatkozata szerint elképzelhető, hogy ad majd tanácsot az Evenimentul Zileinél kialakult helyzetre, de inkább Magyarországról tenné. A legfrissebb hírek szerint a Ringier megvásárolná a napokban megszűnt romániai magyar nyelvű országos napilapot, a Romániai Magyar Szót. A Magyar Hírlap közlése szerint az ügyletben állítólag a Népszabadság is szerepet kapna - az utóbbi egyelőre csak a lap megszűnéséről tudósított. A Ringier nem tagadja, hogy keresi a piaci jelenlét növelésének lehetőségét, a Népszabadság beruházásairól azonban nem tud.
