BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az Adidasé lesz a Reebok

Az Adidas német sportszergyártó cég felvásárolja amerikai versenytársát, a Reebokot.

2005. augusztus 3. szerda, 08:26

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Nike után a világ második legnagyobb sportszergyártója 59 dollárt ad a sorban utána következő riválisa minden egyes közkézen levő részvényéért - jelentette be az Adidas, miután lapértesülésekből már kiszivárgott a hír. Az összesen 3,8 milliárd dolláros ügylet még a részvénytulajdonosok és a versenyhatóságok jóváhagyásától is függ - tudósít a Reuters. A Reebok-részvények árfolyama 18 százalékkal ment föl a zárás utáni kereskedésben - jelentette a Bloomberg
Az Adidas 33 százalékkal 94 millió euróra növelte profitját a második negyedévben (felülmúlva az elemzői várakozásokat), 8 százalékkal 1,516 milliárd euróra bővülő árbevétel mellett.

Egerszalóki Tímea
Egerszalóki Tímea

Ez is érdekelhet