BUX 139885.15 0,74 %
OTP 45900 1,32 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Áremeléssel köszönt be a nyár Csehországban

2005. június 28. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Július 1-jétől átlagosan 5 cseh koronával (1 cseh korona = 8,26 forint) emelkedik a cigaretta csomagjának adója, a lakossági vezetékes földgáz régióktól függően 4,1–4,5 százalék közötti mértékben drágul. További fontos változás, hogy a kereskedők minden 50 korona fölötti vásárlás esetén kötelesek számlát adni. Ha ezt nem teszik meg, akkor a kereskedelmi felügyelőség akár 1 millió koronás büntetést is kiszabhat. A hatályba lépő törvény alól az étel- és italkiadó automaták sem mentesülnek, ami komoly fejtörést okoz, hiszen döntő többségük erre nem képes. A döntés 30-40 ezer kiskereskedőt érint. A Prágába utazók számára fontos információ, hogy a jövő hónaptól kezdve a fővárosi tömegközlekedés 90 percre szóló átszállójegye a jelenlegi 12 korona helyett 20 korona lesz. Július egyetlen fájdalommentes és kedvező változása Csehországban, hogy a cégbíróságok ezentúl tíz napon belül kötelesek lesznek regisztrálni az új vállalkozásokat.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet