BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lassan verbuválnak az uniós intézmények

2005. április 27. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Lassan halad az Európai Unió intézményeinek feltöltése az új uniós tagállamok munkavállalóival. Az Európai Bizottság célkitűzéséhez képest 30 százalékos az elmaradás. Az EU brüsszeli bizottsága a tervezett 1529 helyett csak 1081 alkalmazottat vett fel az új EU-tagállamokból, noha összesen 2700-an feleltek meg a különféle kategóriákban a meglehetősen magas követelményeknek. Siim Kallas, az adminisztrációért felelős biztos a folyamat felgyorsítását ígérte. A jelentkezők száma minden tagállamban messze felülmúlta a rendelkezésre álló helyek számát, előfordult, hogy a nemzeti kvótára százszoros volt a túljelentkezés. A sikeres jelölt pályázatát fél éven keresztül őrzi meg az EU-rekrutációt végző ESPO.
Siim Kallas tegnapi sajtótájékoztatóján erősen fogadkozott, hogy felgyorsítják a folyamatot, hiszen a bizottság működőképessége is kockán forog. Elsősorban tolmácsokban és fordítókban van hiány, de nagy szükség volna jogászokra is, mert ezeket sok területen be lehet vetni. Számviteli szakértőből is több kellene, miután a bizottsági munkának tetemes részét teszi ki a könyvvitelek ellenőrzése. A magyarok elhelyezkedése az átlagnál jobb, eddig 173 állást kaptak. Ami a legmagasabb szintű vezetői posztokat illeti, minden tagállamnak legalább egy, a biztos után következő főigazgatói vagy helyettesi posztra van joga; Magyarország ezt már betöltötte, de öt új tagállam még nem. A rangban ezután következő igazgatói posztok közül Magyarország eddig hármat töltött be a rá jutó hatból, beleértve egy kabinetfőnöki posztot is, míg Lengyelország például a rá jutó 16 posztból egyet sem.

Gordon Tamás
Gordon Tamás

Ez is érdekelhet