BUX 139221.53 0,26 %
OTP 45490 0,42 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Már címkézik a Cesky Telecom eladásából befolyó bevételt

2005. április 13. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Bár a spanyol Telefónica társasággal csak tegnap kötötték meg a szerződést a Cesky Telecom (CT) cseh távközlési társaság 51,1 százalékos részvénycsomagjának eladásáról, a tranzakcióból várható 83,2 milliárd cseh koronás (1 euró=29,95 korona) privatizációs bevételnek több mint a fele már „lábon” elkelt – írta a Mladá Fronta Dnes. Ebből a bevételből fedezik ugyanis az állami közlekedési, illetve a lakásépítési alap kiadásait, továbbá a környezetvédelmi károk semlegesítését. A lap szerint ezek a kiadások közel 49 milliárd cseh koronát hasítanak ki a privatizációs bevételből.
A közlekedési alap a gyorsforgalmi utak és autópályák építésére idén 24,3 milliárd koronát kap, további 3 milliárdot pedig a tavalyi elmaradás kiegyenlítésére. A Gross-kormány 10 milliárd koronát fordít a Ceská Konsolidacní Agentura állami ügynökség veszteségeinek fedezésére, s 5-10 milliárdot a régi környezeti károk semlegesítésére. Végezetül 1,5 milliárd korona köt ki a lakásfejlesztési alapnál. Az ODS kérni fogja a kormányt, hogy a fennmaradó 34 milliárd koronát külön számlán helyezzék el, amit majd a nyugdíjreform finanszírozására fordítanának – mondta a lapnak Martin Kocourek, az ellenzéki polgári demokrata párt parlamenti képviselője. Bohuslav Sobotka pénzügyminiszter egyetért a képviselő indítványával, s ezt az elképzelést rövidesen a kabinet elé terjeszti.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet