BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Microsoft megegyezett Brüsszellel

2005. március 29. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Microsoft és az Európai Bizottság megegyezett a Media Player nélküli új Windows szoftver nevéről, miután Brüsszel az amerikai konszern tíz korábbi névváltozatát visszautasította. A cég a jövőben a Windows XP Home Edition N vagy a Windows XP Professional N termékét tehát a Media Player audio- és videoszoftver nélkül forgalmazza. Brüsszel tavaly rekordösszegű, 497 millió euró pénzbírságra ítélte a Microsoftot piaci fölényével való visszaélés miatt, egyúttal kötelezte, hogy dobja piacra a Windows Media Player nélküli változatát is, lehetőséget teremtve ezzel a zenei vagy videoprogramok letöltését nyújtó konkurens szoftvereknek. Elsősorban a RealNetwork (Realplayer) és az Apple (Quicktime) juthat így több piaci esélyhez.
Az új szoftver néhány héten belül már az európai boltokba kerül, a számítógépgyártó cégek pedig már korábban megkapták. A seattle-i óriáscégnek ugyancsak eleget kell tennie a vetélytársak egy másik követelésének, nevezetesen hogy hozza nyilvánosságra operációs rendszerének azon adatait, amelyek megkönnyítik a hálózatok kompatibilitását. Ezzel azonban még nincs vége a bizottság és a Microsoft közötti mérkőzésnek. Brüsszel a közelmúltban jelezte, hogy elégedetlen, mert a cég korlátozni akarja a szankciók betartását felügyelő független testület működését.

Gordon Tamás
Gordon Tamás

Ez is érdekelhet