A Microsoft és az Európai Bizottság megegyezett a Media Player nélküli új Windows szoftver nevéről, miután Brüsszel az amerikai konszern tíz korábbi névváltozatát visszautasította. A cég a jövőben a Windows XP Home Edition N vagy a Windows XP Professional N termékét tehát a Media Player audio- és videoszoftver nélkül forgalmazza. Brüsszel tavaly rekordösszegű, 497 millió euró pénzbírságra ítélte a Microsoftot piaci fölényével való visszaélés miatt, egyúttal kötelezte, hogy dobja piacra a Windows Media Player nélküli változatát is, lehetőséget teremtve ezzel a zenei vagy videoprogramok letöltését nyújtó konkurens szoftvereknek. Elsősorban a RealNetwork (Realplayer) és az Apple (Quicktime) juthat így több piaci esélyhez.
Az új szoftver néhány héten belül már az európai boltokba kerül, a számítógépgyártó cégek pedig már korábban megkapták. A seattle-i óriáscégnek ugyancsak eleget kell tennie a vetélytársak egy másik követelésének, nevezetesen hogy hozza nyilvánosságra operációs rendszerének azon adatait, amelyek megkönnyítik a hálózatok kompatibilitását. Ezzel azonban még nincs vége a bizottság és a Microsoft közötti mérkőzésnek. Brüsszel a közelmúltban jelezte, hogy elégedetlen, mert a cég korlátozni akarja a szankciók betartását felügyelő független testület működését.
