BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem akarnak többet dolgozni a franciák

Egynapos általános sztrájkkal tiltakoznak a francia szakszervezetek a 35 órás munkahét bővítését célzó kormánytervek ellen, s ha már az utcán vannak, fizetésemelést is kérnek. A tiltakozás éppen azon a napon bénítja meg a francia főváros életét, amikor a 2012-es olimpiai játékok színhelyének kiválasztásával megbízott bizottság Párizsba érkezik tájékozódni – adta közre az eurohirek.hu.

2005. március 9. szerda, 10:19

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Januárban 10 százalékos munkanélküliségi rátát jegyeztek Franciaországban, ez az utóbbi öt év legmagasabb adata. A foglalkoztatottsági helyzet romlása várható volt, hiszen - a munkaügyi minisztérium tájékoztatása szerint - tavaly mindössze 39 ezer új munkahely létesült Franciaországban, annak ellenére, hogy a gazdaság 2,3 százalékos növekedést produkált, ami az utóbbi négy év leglátványosabb eredménye. A lakosság elégedetlen ugyanis azt látják, hogy a vállalatoknak jól megy soruk, ám az alkalmazottak bére nem növekszik - derül ki egy felmérésből. A Nemzetközi Olimpiai Bizottság helyzetfelmérő bizottságának párizsi látogatásának napjára időzített általános sztrájkban a vasút, a villamosművek, a légitársaságok, az állami iskolák és kórházak egyaránt részt vesznek, miként Európa második legnagyobb telefontársasága, a France Telecom, valamint a párizsi közszállítási vállalat is. A három legnagyobb francia szakszervezet utcai felvonulást hirdetett.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet