Az EU statisztikai hivatala szerint 2003-ban az EU mai 25 tagállamában száz lakosra nyolcvan mobiltelefon jutott, míg 1995-ben mindössze öt. Vagyis azóta átlagosan évente 42 százalékkal bővült a piac. Ez idő alatt a vezetékes telefonok száma némileg csökkent: míg 1995–2001 között 190 millióról 230 millióra emelkedett, addig 2003-ra 229 millióra esett vissza, ami egyértelműen jelzi, hogy egyrészt a mobilok képesek kiszorítani a hagyományos telefonokat, másrészt hogy az internetszolgáltatás sem képes biztosítani pozíciójukat, hiszen számos alternatív szolgáltató – például kábeltelevízió-társaság – is kínál hozzáférést a világhálóhoz. Luxemburg az egyetlen uniós ország, ahol a mobilok száma meghaladja a lakosságét. Ennek két magyarázata van: egyfelől a statisztika nemcsak az előfizetőket, de a feltölthető kártyák tulajdonosait is regisztrálja, másrészt a nagyhercegségben rengeteg az ingázó külföldi munkavállaló. A felmérés utolsó évében 8,6 százalékos volt az átlagos növekedés, bár az elemzők megjegyzik, hogy azokban a tagországokban, ahol a legnagyobb az elterjedtség, ott nyilvánvalóan a piac is szűkül majd. Ugyanakkor Lettországban és Litvániában, ahol 100 lakosra csak 52, illetve 62 mobil jut, ugrásszerű növekedés várható, hiszen 2003-ban is az előző évhez képest 30 százalékkal lett több fogyasztó. A vezetékes telefonok piacán is nagy a szórás. Dánia (67), Németország (66), Hollandia és Ciprus (62) az élenjárók, míg Litvániában és Szlovákiában 100 lakosra mindössze 24 előfizető jut. A vonalas előfizetők száma Litvániában 11, Szlovákiában 7,7 és Lettországban 6,8 százalékkal esett vissza.
