A vállalat ugyanis három szűk esztendő után ismét – számukra mindennél szebb – időszakot produkált, hiszen ha csak kevéssel is, de nyereséges volt a társaság. A fogyasztói kereslet erősödött, s már az elbocsátásokból adódó terhek sem nyomasztották a céget. Így az Alcatel az október-december közötti időszakban 40 millió eurós (52 millió dollár) adózott eredményt produkált, szemben például az elmúlt év ugyanezen időszakában regisztrált 524 millió eurós veszteségével. (Némi ürömre csak az adhat okot, hogy elemzők még ennél is jobb 154 millió eurós teljesítményt vártak.) Az értékesítés viszont a prognózisokat is meghaladta, ugyanis az elemzői konszenzus 3,78 milliárd euró volt, míg az Alcatel 3,81 milliárd eurós árbevételt tett közzé. A nagyobb igényű elemzői várakozások ellenére, azonban bizonyos a francia vállalat vezetőinek úgy hiányzott ez az eredmény mint egy falat kenyér.
