BUX 139308.41 0,0 %
OTP 45470 0,38 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újra emelt a Fed

2005. február 2. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Federal Reserve nyíltpiaci bizottsága tegnap a várakozásoknak megfelelően újabb 25 bázisponttal, 2,5 százalékra emelte az irányadó egynapos kamatot. Tavaly június óta ez volt a hatodik ilyen döntés, és az USA jegybankjának szerepét betöltő Fed ezúttal is jelezte, hogy folytatni kívánja a mérsékelt ütemű szigorítás politikáját. Elemzők arra számítanak, hogy a kamatszint az év végére eléri a 3,5 százalékot. Az USA és az eurózóna között most fél százalékpont a kamatkülönbözet, s ez várhatóan csak növekszik, mert az Európai Központi Bank előreláthatólag nem emeli a 2 százalékos irányadó kamatot. Ennek nyomán a dollár valamelyest erősödhet az euróhoz képest.

Papp Zoltán
Papp Zoltán

Ez is érdekelhet