BUX 139163.44 -0,1 %
OTP 45380 0,18 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kevesebb cukorral beérik az oroszok

2005. január 26. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tavalyi csökkenés után idén előreláthatólag újra mérséklődik a cukorfogyasztás Oroszországban, nagyrészt azért, mert a lakosság kevesebb pálinkát és lekvárt főz otthon – tartalmazza az Agrárpiaci Tanulmányok Intézetének (IKAR) jelentése. 2003-ban még 6,03 millió tonnára rúgott a cukorfelhasználás, tavaly ez 5,95 millióra csökkent, idén pedig 5,75 millió tonnás fogyasztás várható. A jövedelmi helyzet javulása nyomán egyre többen engedhetik meg maguknak a gyári készítésű szeszes italok és lekvárok vásárlását, az üzemek pedig kevesebb cukrot használnak a gyártáshoz. Az IKAR szerint a fogyasztás csökkenéséhez hozzájárul a népesség fogyatkozása is, amelynek üteme néhány esztendeje évi 0,5 százalék körül van.

Papp Zoltán
Papp Zoltán

Ez is érdekelhet