BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nocsak: Amerikában már most szavaznak

Hétfőn négy amerikai államban kezdődött meg az úgynevezett korai voksolás, amelynek célja, hogy elkerüljék a négy évvel ezelőtti újraszámlálási botrányokat - írja a radio.hu

2004. október 19. kedd, 10:01

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Floridában, Texasban, Arkansasban és Colorádóban hétfőn kezdődtek meg a korai voksolások, amely azt jelenti, hogy a novemberi elnökválasztás előtt már most is lehet szavazni. A cél, hogy elkerülhető legyen a négy évvel ezelőtti fiaskó, amikor egymást követték az újraszámlálások és a perek, és amikor végül is úgy vetettek véget huzavonának és az egész káosznak, hogy az Egyesült Államok Legfelsőbb Bírósága egyszerűen leállíttatta az újraszámlálásokat.

Úgy tűnik a korai szavazás népszerű, ugyanis sok helyütt hosszú sorok kígyóztak. Persze nem volt döccenőmentes a procedúra, bajok akadtak ugyanis a számítógépes rendszerrel. Most a négy évvel ezelőtti módszerrel ellentétben, egyszerűbbnek látszik a voksolás. Egy pénzkiadó automatához hasonlító, érintésre működő képernyőn kell megjelölni a kívánt párt elektorára.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet