BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jól teljesített az Intel

Sikerült megnyugtatnia a befektetőket az Intelnek, miután kedden nyilvánosságra hozta harmadik negyedéves jelentését, amelybe szerint jobban teljesítettek a vártnál

2004. október 13. szerda, 09:21

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A világ legnagyobb chipgyártója 15 százalékos profitnövekedést ért el a harmadik negyedévben, a nyereség 1,91 milliárd dollár, azaz részvényenként 30 cent volt, míg a tavalyi hasonló időszakban 1,66 milliárd vagyis 25 cent részvényenként. Az árbevétel 8,47 milliárd dollárra növekedett az előző év 7,83 milliárdjához képest. Az eredmények így jobbak lettek a vártnál, hiszen az elemzők 27 centes részvényenkénti nyereséget és 8,45 milliárd dolláros bevételt jósoltak.
Az Intel a negyedik negyedévre 9,2 milliárd dollár bevételt vár, míg az elemzők 9,1 milliárdot tartanak reálisnak.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet