BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Shell: dízelből is lesz V-Power

Október elsejétől egyelőre néhány kútnál kezdi meg a Shell Hungary Rt. a V-Power Diesel üzemanyag forgalmazását, melynek kifejlesztésére mintegy egymillió eurót fordított az anyacég.

2004. szeptember 29. szerda, 13:34

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az új, minőségi kategóriájú üzemanyag szállításához teljesen új rendszert kellett kialakítania a Shellnek, ami érinti az üzemanyagtöltő-állomásokat is, hiszen új kútfejeket kell alakítani. Többek között ez is magyarázza, hogy kezdetben csak húsz, míg jövőre már 150 töltőállomáson lehet majd V-Power Diesel üzemanyagot is venni - mondta Erényi Balázs, a társaság kiskereskedelmi üzletágának igazgatója. Németországban már a nyáron bemutatták az új üzemanyagot, a magyarországi piaci bevezetés egybeesik az osztrák és Benelux-államokbeli bevezetéssel, míg Európa többi országában a tesztországok eredményeinek kielemzése után kerül piacra az új V-Power Diesel.

Bubrik Gáspár
Bubrik Gáspár

Ez is érdekelhet