BUX 139671.89 0,59 %
OTP 45580 0,62 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Évente 40 ezer halál orvosi műhiba miatt

Az orvosi műhibák egynegyedét a műtőben követik el, továbbá egynegyedét a diagnózis felállításakor, felét pedig már a kórházi osztályokon, ahol a beteg például nem az előírt diétának megfelelő kosztot kapja, vagy ahol rosszul adagolják a gyógyszereit. - írja radio.hu.

2004. szeptember 9. csütörtök, 09:17

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Minden tizedik, közkórházba kerülő beteg orvosi vagy ápolói hiba áldozatává válik. Az ilyen jellegű műhibák évente 72 ezer ember halálához járulnak hozzá és 40 ezer beteg halálának a közvetlen kiváltói. Vagyis a doktorok és a nővérek minden évben ennyi embert ölnek meg. Sietünk közölni, nem Magyarországról van szó, hanem – ez már a magas számokból is kitetszhet – ennyi állampolgárt a hazánknál hatszor népesebb Nagy-Britannia egészségügyi dolgozói segítenek át évente a másvilágra.
Az iménti adatokat, továbbá azt a kitételt, hogy a doktorok és a nővérek embereket ölnek meg, szó szerint a The Times első oldalas cikkéből idéztük. A londoni lap pedig a Dr. Foster-féle kutatócsoport felmérését közli, amely eredetileg a British Medical Journal című orvosi folyóirat hasábjain jelent meg. A kutatók szerint egyébként az említett számok nem is fedik teljesen a valóságot, mivel sok műhibára – például azokra, amelyeket a körzeti orvosi rendelőkben követnek el – egyáltalán nem derül fény. Nincsenek benne továbbá az említett statisztikában a kórházakban szerzett fertőzések és a szüléseknél fellépő komplikációk. Az orvosi műhibákat különösen az idősek szenvedik meg. Minden harmincadik 65 és 74 év közötti férfi valami hasonló – komplikációt vagy esetleg halált is – okozó esemény áldozata lesz az őt a kórházban kezelők vagy róla ott gondoskodók kezei között. Különösen nagy a kockázat azoknál, akiket a mentő szállít be a kórházba.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet