BUX 139671.89 0,59 %
OTP 45580 0,62 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Sörszagú óriás

Az Interbrew és a Companhia de Bebidas das Américas (AmBev) a mai napon lezárták a tavasszal bejelentett egyesülést, mellyel létrehozták az InBev-et, a világ első számú sörgyártóját – írja a btl.hu.

2004. augusztus 31. kedd, 11:40

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az InBev központja a belgiumi Leuvenben lesz, míg az AmBev Americas központja a brazíliai Sao Pauloban található. Az InBev egyesíti magában az Interbrew-t, a világ harmadik legnagyobb sörgyártóját, amely több mint 140 országban árulja termékeit, és a maga 24,6 százalékos egy részvényre jutó, tízévre számított nyereségnövekedésével az egyik legjobb ilyen jellegű értéket produkálta az iparágban, valamint az AmBev-et, a világ ötödik legnagyobb és egyik legnyereségesebb sörgyártóját, amely a brazíliai piac körülbelül 67 százalékát uralja és Latin-Amerikában vezető helyet foglal el.

2003-ban konszolidált pro forma alapon számítva az InBev 9 287 millió euró nettó forgalmat produkált. Az InBev becslése szerint az egyesült csoport 280 millió euró adózás előtti többlet eredményt tud majd produkálni évente a szinergiák következtében, ami a költségmegtakarítást és a kereskedelmi szinergiákat egyaránt magában foglalja. Az InBev megalapítása révén a világ első számú sörgyártója jön létre, amely volumen tekintetében a globális piac 13 százalékát mondhatja magáénak. Az InBev tevékenységét a három fő márkájára összpontosítja: Stella Artois, Beck’s és Brahma.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet