Két év után először emelkedett a Siemens árbevétele a júniusi negyedévben - jelentette be műszaki csoport szerdán. A Siemens működési eredménye több mint 20 százalékkal emelkedett az előző évhez képest, holott a tervek szerint a kétszámjegyű növekedést az üzleti évben szeptemberre érte volna a cég. A cég árbevétele 5 százalékkal 18,22 milliárd euróra emelkedett. A Siemens működési eredménye 1,24 milliárd euróra nőtt, míg a nettó profitja 815 millió euró lett, jóval meghaladva a 694 millió euró körüli előrejelzéseket.
