A DaimlerChrysler hétfőn jelentette be, hogy 6 ezer munkahelyet szüntetne meg sindelfingeni üzemében és az új, Mercedes-C gyártását Németországon kívülre helyezné át. Az alkalmazottak képviselői 180 millió eurós megszorításban egyeztek meg a személyi juttatások területén, bár a menedzsment 500 millió eurót szeretne spórolni a legjövedelmezőbb egységében, a Mercedes csoportban. A cég az elmúlt évben 281 ezer C-osztályost értékesített.
