BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem kellene aggódni a félvezetőpiacon?

Európa egyik meghatározó félvezetőipari szereplője, a nyomtató berendezéseket gyártó holland ASML a várakozásoknál jobb eredményt tett ma közzé, egyúttal azt is jelezve, hogy elégedett a piaci kilátásokkal, és eredményének további javulására számít a második félévben.

2004. július 14. szerda, 09:52

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A holland cég rendelésállománya a második negyedévben 174 nyomtatóberendezésre szólt - 1,8 milliárd euró értékben - , szemben az első negyedév beli 163-mal. A második negyedév nettó profitja 65 millió euróra rúgott, 616 millió eurós forgalom mellett; egy ével korában még 63,5 milliós veszteséggel zártak.
A félvezetők piacán mindezek ellenére az aggodalom uralkodik, a hardverrészvények árfolyama csökken, miután az Intel rossz időkre emlékeztető készletállomány növekedésről számolt be.

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet