BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ismét óriás kötvénykibocsátást tervez a Gazprom

A legutóbbi 1,2 milliárd dolláros eurókötvény kibocsátása után ismét óriási kötvénykibocsátást tervez a Gazprom. A társaság ezúttal 15 éves papírokat akar értékesíteni, reményei szerint 8-9 százalék körüli éves kamattal.

2004. július 14. szerda, 10:50

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az orosz gázipari mamut az utóbbi időben mindent elkövet annak érdekében, hogy javítsa adósságállományának lejárati szerkezetét, és forrásokat vonjon be elavult vezetékhálózatának cseréjéhez és nagyratörő fejlesztési terveinek megvalósítására. A Gazprom próbálkozásai nem is sikertelenek, legutóbb az újkori orosz történelem leghosszabb lejáratú (30 év) kötvényével lepték meg a piacot, annak kamata 8,625 százalék lett.
Elemzők ugyanakkor már most is túl nagynak értékelik a Gazprom adósságállományát és értetlenül állnak az előtt, hogy a cég miért nem csökkenti azt tetemes bevételeiből. A cég tavaly rekordnak számító 5,5 milliárd dolláros eredményt ért el, miközben adósságállománya 10 százalékkal 16 milliárd dollárra nőtt.

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet