BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szlovákia befejezi a mohi atomerőmű reaktorait

Szlovákia a Slovenské Elektrárne (SE) szlovák villamos művek 66 százalékos privatizációjában azt a pályázót részesíti előnyben, amelyik befejezi a mohi atomerőmű 3. és 4. reaktorának építését – közölte tegnapi sajtótájékoztatóján Pavol Rusko gazdasági miniszter.

2004. május 25. kedd, 08:38

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az általa vezetett tárca azt szeretné, hogy a két félbehagyott 440 megawattos reaktor befejezése ne terhelje az állami költségvetést és a beruházó ne kérjen állami garanciákat. A Sme szerint a beruházás mintegy 50 milliárd koronát tenne ki. A magyar határ közelében lévő Mohiban két reaktor már elkészült, a másik kettő azért volna fontos, mert a Nagyszombat szomszédságában lévő Jaslovské Bohunice-i atomerőmű két reaktorát az Európai Unióval kötött egyezmény értelmében 2006-ban, illetve 2008-ban le kell állítani.

Ausztria azonnali tiltakozása ellenére Rusko közölte: meggyőződésük, hogy meg lehet egyezni. Szlovákia saját energiaforrásokat igényel, már csak azért is, mert gazdasági növekedése fokozódó energiaigénnyel jár. További részletek a mai NAPI Gazdaságban.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet