BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Magasabb lett a francia GDP

A INSEE adatai alapján francia gazdaság 2003-ban 0,5 százalékkal nőtt, amely az utolsó negyedéves erősödésnek tudható be.

2004. április 27. kedd, 11:56

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az euróövezet második legnagyobb gazdasága 0,7 százalékkal bővült 2003. utolsó negyedében - áll a francia statisztikai hivatal (INSEE) jelentésében, amelyben a korábbi előrejelzésiehez képest plusz 0,2 százalékponttal módosította a negyedik negyedéves adatot. A harmadik negyedévi adatot szintén korrigálták, 0,4 százalékról 0,7-re, ezzel az éves ütem 0,2 százalékról 0,5-re javult.

A módosított adatok jól jönnek a konzervatív kormány miniszterelnökének Jean-Pierre Raffarinnek, aki a regionális választásokon vereséget szenvedett a múlt hónapban, mivel szavazói ellenezték gazdasági reformjait. Az INSEE a februári munkanélküliségi rátát 9,8 százalékról 9,6 százalékra módosította, ami jóval magasabb az euróövezet átlagánál. A múlt heti adatok alapján a francia fogyasztói kiadások jelentősen, 1,4 százalékkal csökkentek, és márciusban a háztartások a magas munkanélküliség miatt aggódtak - írja a Reuters. A kormány ígéretet tett a munkanélküliség mérséklésére és a gazdasági növekedés ösztönzésére, miközben az Európai Központi Bank felszólította Franciaországot, hogy 2005-ig csökkentse költségvetési hiányát a GDP 3 százaléka alá. A francia költségvetés hiánya 2003-ban elérte a bruttó hazai termék 4,1 százalékát, az államadóság pedig a GDP 63,7 százalékát tette ki. Nicolas Sarkozy pénzügyminiszter szerint túl régóta és túl nagy mértékben emelkedett a deficit, így a múlt héten ígértetett tett az európai uniós kötelezettségek teljesítésére és a költségvetési hiány mérséklésére.

Egerszalóki Tímea
Egerszalóki Tímea

Ez is érdekelhet