BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csernobilra emlékeztek

Istentiszteleten emlékeznek meg a tizennyolc éve történt csernobili katasztrófa áldozatairól.

2004. április 26. hétfő, 09:51

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Tizennyolc éve 1986. április 26-án hajnalban, felrobbant a csernobili atomerőmű 4. reaktora. A robbanásban közvetlen 31 ember halt meg, ám a becslések szerint – hivatalos adatok híján – 1986 és 1990 között mintegy 25 ezer ember halt meg- Az áldozatok között katonák és polgári személyek is vannak. Sok olyan munkás is meghalt, akiket az úgynevezett betonszarkofág építésére neveztek ki. Ez volt az atomenergia békés felhasználása során bekövetkezett legsúlyosabb baleset. A környékről 130 ezer embert telepítettek ki, a baleset következtében Európa nagy részét sugárszennyezés érte.

Ma hajnalra virradóra mintegy százan vettek részt az ukrán fővárosban az áldozatok emlékére tartott istentiszteleten. A résztvevők virágokat helyeztek el a mentési munkálatok után rövid idővel meghalt tűzoltók tiszteletére emelt emlékmű talapzatánál.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet