BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Cseh törvény a pénzmosás ellen(KIMARADT!!!)

2004. április 14. szerda, 16:38

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

SIDÓ ZOLTÁN, Pozsony
A cseh parlament törvényt fogadott el a pénzmosás megakadályozása érdekében. A jogszabály értelmében 15 ezer euró (486 ezer korona) felett tilos lesz a készpénzzel történő fizetés. A 15 ezer euró feletti átutalások csak banki formában, esetleg közjegyző vagy ügyvéd előtt történhetnek. A törvényt már másodszor fogadták el a cseh képviselők, mivel a szenátus, amely 1 millió koronánál szerette volna meghúzni a felső határt, egyszer már elutasította. További rendelkezés, hogy az ingatlanügynökségeknek kötelességük lesz a szokatlan pénzmozgások bejelentése. A várhatóan a nyár folyamán életbe lépő törvény azokra a polgárokra is vonatkozik, akik életük során csupán egyszer, például lakásvásárlás esetén lépnék túl a közel 500 ezer cseh koronás határt. A lap által megkérdezett ingatlanközvetítők közölték: a lakások, házak vásárlása esetén jelenleg ugyancsak elterjedt forma a készpénzzel történő fizetés. A törvényt kijátszók 10 ezertől 5 millió koronáig terjedő pénzbírsággal számolhatnak. A törvény várhatóan akkor is hatályba léphet, ha Václav Klaus államfő esetleg nem írná alá, mivel legutóbb a képviselők abszolút többsége a törvény mellett szavazott.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet