A szlovák jegybank (NBS) pénteken 50 bázispontos kamatcsökkentésről döntött, így az irányadó kéthetes repokamat 5,50 százalék lesz, az egynapos kamat 4,00 százalékra, a refinanszírozási kamat 7,00 százalékra csökken mától. A jegybank legutóbb 2003 decemberében csökkentett kamatot, akkor 0,25 százalékponttal, 6,00 százalékra mérsékelte a kéthetes repót. Marián Jusko, a bank elnöke közölte: a nemzeti bank így reagál Szlovákia 2003. negyedik negyedévi bruttó hazai termékének (GDP) növekedésére, továbbá a szlovák korona túl gyors erősödésére. Jusko hozzátette: annak dacára, hogy 2003 második felében gyorsult a gazdaság növekedése, a belső fogyasztás mértéke nem nőtt, a kamatcsökkentéssel viszont némileg felpörgethető a hazai fogyasztás, s megállhat a korona folyamatos erősödése. A TASR szlovák hírügynökségnek máris több bank jelezte: rövidesen átértékelik a bankbetétekre és hitelnyújtásra vonatkozó politikájukat.
Elemzők szerint a vártnál nagyobb kamatvágás annak is köszönhető, hogy a jegybank 40,400 korona/euró körüli árfolyamon szeretné látni a szlovák fizetőeszközt. Miroslav Smál, a Postová Banka szakértője szerint az a tény, hogy Ivan Miklos pénzügyminisztert nem tudta megbuktatni a parlament, a korona nem várt erősödéséhez vezetett. Juraj Kotian, a Slovenská Sporitelna elemzője 2004 végére újabb jelentős kamatvágást prognosztizált.
