BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csehországban kiszűrik a dologtalan munkanélkülieket

2004. március 25. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

ä Sidó Zoltán, Pozsony
2004 szeptemberétől jelentősen szigorítják Csehországban a munkanélküliség szabályozását - legalábbis ezt eredményezheti az a foglalkoztatási törvénytervezet, amely tegnap került utolsó olvasatban a prágai törvényhozás elé. A legfontosabb változás, hogy az az állástalan, aki legalább egy éve van munka nélkül, a neki felajánlott közmunkát nem utasíthatja el. Ha mégis így tesz, elveszíti a jogát minden pénzbeli szociális segélyre, csupán az állandó lakhelye szerint illetékes önkormányzat köteles számára ételt biztosítani, továbbá hozzá kell járulnia a munkanélküli lakhatási költségeihez. A törvénytervezet azért vált sürgetővé, mert Csehországban rekordmértékű a munkanélküliség, 2004 februárjában 10,9 százalékos volt az állástalanok aránya.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet